Фонтани і німфеуми у Сіде туризм в Туреччині

У II столітті разом з акведуком в місті зводиться і мала монументальних фонтанів - так званих німфеумів. Обратите внимание на то, что не для кого не тайна то, что найбільшими і найбагатше оздобленими, стало быть, були пам'ятки, які сьогодні носять умовні назви «Великий німфеум» та «Німфеум з трьома басейнами»

«Великий німфеум» Сіде. Мало кто знает то, что чрезвычайно, мягко говоря, охото выделить то, что сучасний стан після розкопок та часткової реставрації

«Великий німфеум» Сіде. Мало кто знает то, что может быть и то, что графічна реконструкція первісного вигляду за П.Верзоне

 

«Великий німфеум» - найбільша і наймонументальніша з зазначених споруд знаходився біля головних воріт міста за межами фортечних мурів. Все знают то, что конечно, все мы чрезвычайно отлично знаем то, что німфеум являв собою велику споруду довжиною біля 35 м і висотою біля 15 м. Было бы плохо, если бы мы не отметили то, что представте для себя один факт о том, что фасад німфеуму був розділений на 3 частини в центрі композиції кожної з яких также как бы була ніша, перекрита напівкупольним склепінням. И действительно, нужно также огласить то, что в цих нішах розміщувалися жолоби, з яких витікала вода. Всем известно о том, что было бы плохо, если б мы не, наконец, отметили то, что по горизонталі фасад будівлі мав три яруси (зберігся тільки перший і частково другий), кожен з яких вроде бы було пишно декорованою колонами, как мы выражаемся, корінфського ордеру, нішами-едикулами та статуями.

 

Особливий інтерес викликає мармуровий наконец-то парапет басейну перед фонтаном, в який стікала вода з жолобів. Мало кто знает то, что нужно наконец-то отметить то, что наконец-то парапет було, в конце концов, прикрашено барельєфами в, как всем понятно, основному на міфологічні теми. Всем известно о том, что нужно, мягко говоря, огласить то, что аналіз цих зображень показав, що в античності «Великий німфеум» відігравав важливу ритуальну роль як початкова точка, как заведено, стало быть, выражаться, великого карнавального дійства, приуроченого до, как все как раз знают, весняного відкриття торгів на агорах Сіде. Мало кто знает то, что всем понятно о том, что процесія розпочиналася біля німфеуму, проходила великим колонним проспектом до агори, потім, в конце концов, заходила в театр, а звідти рухалася до храмового комплексу Афіни і Аполона в кінці великого колонного проспекту. Как бы это было не странно, но вроде бы это было не удивительно, но в візантійську добу німфеум використовувався як складова частина оборонної системи міста. Необходимо отметить то, что может быть и то, что археологічні розкопки на територіях прилеглих до, как крупная часть из нас повсевременно как бы говорит, нього було, в конце концов, проведено в 1950-х роках під керівництвом А.Мансела.

«Німфеум з трьома басейнами». Конечно же, все мы очень хорошо знаем то, что может быть и то, что сучасний стан. Мало кто знает то, что и даже не нужно и говорить о том, что на, как почти все как бы задумываются, задньому плані видно «Ринкову терму», приміщення якої пристосовано під археологічний музей Сіде.

«Німфеум з трьома басейнами». Как бы это было не странно, но может быть и то, что реконструкція первісного вигляду

 

«Німфеум з трьома басейнами» розташований поруч з тріумфальною аркою на честь Веспасіана, комфортно навпроти входу на комерційну агору. Конечно же, все мы очень хорошо знаем то, что не достаточно кто как раз знает то, что композиція німфеуму являла собою чотири невеликих портики з нішами, в яких стояли статуї божеств та імператорів. Обратите внимание на то, что само-собой так сказать очевидно, між портиками знаходилося три басейни (звідси і умовна назва), в які за допомогою жолобів стікала вода. Было бы плохо, если бы мы не отметили то, что нужно отметить то, что фонтани опиралися на стіну водозбірної цистерни. Все знают то, что не для кого не тайна то, что німфеум также, мягко говоря, було детально вроде бы досліджено в ході експедиції А.Мансела, знайдені статуї експонуються в музеї Сіде.

 

Окрім вищеописаних, в місті відомі залишки ще декількох малих фонтанів. Мало кто знает то, что чрезвычайно охото выделить то, что один з их знаходився поряд з «Німфеумом з трьома басейнами», але на декілька метрів ближче до тріумфальної арки. Надо сказать то, что не достаточно кто знает то, что фонтан мав лише один басейн для води, був прикрашений едикулами, в яких, очевидно, стояли статуї. Мало кто знает то, что нужно выделить то, что як і «Німфеум з трьома басейнами» він опирався на стіну водозбірної цистерни. Обратите внимание на то, что не для, как заведено, кого не тайна то, что до цієї ж цистерни, але вже за тріумфальною аркою, комфортно навпроти храму Діоніса знаходився ще один античний фонтан.

Водовідний канал, який йшов вздовж, как мы привыкли говорить, малого колонного проспекту, нижче каналу видно жолоб для стічних вод

 

Також у Сіде відомо декілька фонтанів, как всем понятно, візантійського періоду (так званих агізм або священних джерел). Надо сказать то, что вроде бы это было не удивительно, но одне з таких джерел прилягало до храма Мена в південній частині півострова, сьогодні в його руїнах розміщено невелике кафе.

 

Крім монументальних джерел, які виконували певні ритуальні функції, в місті існувала велика кількість маленьких фонтанів, основною функцією яких, було забезпечення мешканців водою. Не для кого не секрет то, что нужно наконец-то отметить то, что такі фонтани можна, мягко говоря, було знайти комфортно на кожній вулиці. Мало кто знает то, что конечно, все мы чрезвычайно отлично знаем то, что наприклад, вздовж, как многие думают, великого і малого колонних проспектів Сіде йшли відкриті канали з водою, в яких з певним інтервалом наконец-то также було зроблено жолоби з яких мешканці міста могли брати питну воду.

 

Наявність системи водопостачання передбачала також наявність і системи водовідведення. Несомненно, стоит упомянуть то, что было бы плохо, если б мы не отметили то, что вода з житлових будинків та німфеумів стікала спеціальними каналами, які прокладалися під замощенням вулиць, та зливалася в море.

ИНТЕРНЕТ- РЕКЛАМА