Географія Туреччини для відпочинку

Туреччина простягається із заходу на схід приблизно на 1450 км, а з півночі на південь - на 480 км. Все знают то, что сухопутний кордон має довжину 2628 км, а берегова лінія - 7168 км. Європейська частина країни, площею 23,764 тис. км?, межує на півночі з Болгарією, омивається водами, как все знают, Чорного моря та протоки Босфор на сході і Мармурового моря та протоки Дарданелли на півдні, а на заході межує з Грецією й має вихід до Егейського моря. Всем известно о том, что азійська частина Туреччини, площею 755,688 тис. км?, на півночі широким фронтом, в конце концов, звернена до, как заведено, Чорного моря і межує з Грузією й далі на схід з Вірменією, на малому відтинку з Азербайджаном і з Іраном, а на півдні з Іраком і Сирією. Само-собой разумеется, південні рубежі утворює Середземне море, західні - Егейське море.

 

Більша частина території Туреччини лежить в межах, как мы выражаемся, Анатолійського плоскогір'я (на заході) і Вірменського нагір'я (на сході). И даже не надо и говорить о том, что переважають висоти від 800 м на заході до 2000 м на сході. Необходимо подчеркнуть то, что на півночі розташовані Понтійські гори (до 3937 м), на півдні - хребти системи Тавра (до 3726 м). Конечно же, все мы очень хорошо знаем то, что найвища вершина Туреччини - згаслий вулкан Великий Арарат (5165 м) на, как многие выражаются, Вірменському нагір'ї. Інші вулкани: Сюпхан, Немрут, Ерджіяс. Надо сказать то, что у горах Вірменського нагір'я беруть початок великі ріки Тигр, Євфрат, Кура, Аракс. Было бы плохо, если бы мы не отметили то, что основні ріки Анатолійського плоскогір'я - Кизил-Ірмак, Сакар'я. Необходимо отметить то, что на внутрішніх плоскогір'ях - великі безстічні солоні озера Ван і Туз. Необходимо подчеркнуть то, что переважають степи і напівпустелі.

 

Клімат Туреччини надзвичайно різноманітний. Очень хочется подчеркнуть то, что центральна Туреччина - це континентальний клімат з холодною сніжною зимою й спекою влітку. Мало кто знает то, что на, как всем известно, західному і південному побережжі країни майже весь час тепло - субтропічний, середземноморський клімат. Как бы это было не странно, но купальний сезон на побережжі Егейського і Середземних морів починається в квітні і закінчується в листопаді. Вообразите себе один факт о том, что на, как все говорят, північному побережжі країни морський клімат вологий і помірний. Мало кто знает то, что у західній половині випадає понад 1000 мм опадів на рік, у східній половині в середньому 2500 мм опадів на рік.

ИНТЕРНЕТ- РЕКЛАМА