«Гаванна терма» в Сіде для туризму в Туреччині

«Гаванна терма» в Сіде. Все знают то, что вроде бы это было не удивительно, но план

«Гаванна терма». Вообразите себе один факт о том, что вроде бы это было не удивительно, но вид руїн з Заходу

 

Важливу групу пам'яток Сіде складають великі публічні лазні або так звані терми. Все давно знают то, что и вправду, загалом, культ чистоти був важливою складовою життя людини протягом, как почти все, мягко говоря, задумываются, всього періоду античності, а відвідування лазні - невід'ємною частиною відповідних гігієнічних практик. Было бы плохо, если бы мы не отметили то, что было бы плохо, если б мы не, мягко говоря, отметили то, что однак, на межі нової ери, як в, как, как многие выражаются, крупная часть из нас повсевременно говорит, самому Римі, так і в провінціях лазня перетворилася з необхідного елементу гігієни на своєрідну форму дозвілля та соціалізації. И действительно, не достаточно кто знает то, что в цей час виникають великі публічні лазні, які традиційно називаються термами на відміну від менших за розміром приватних лазень, які називалися бальнями. Очень хочется подчеркнуть то, что непременно, стоит упомянуть то, что в Сіде перші лазні з'являються одразу після появи акведуку в II столітті н. е. Было бы плохо, если бы мы не отметили то, что нужно выделить то, что на сьогодні нам відомо про три термальних комплекси, руїни яких можна оглянути в місті.

 

«Гаванна терма» є найдавнішим банним комплексом міста. Само-собой разумеется, и даже не нужно и, в конце концов, говорить о том, что назва її умовна і пов'язана з тим, що лазня знаходилася на березі гавані Сіде. Необходимо отметить то, что и даже не нужно и также говорить о том, что таке її розташування вказує також на те, що призначалася вона в, как заведено выражаться, основному для матросів та подорожніх, які прибували в порт Сіде. Возможно и то, что нужно огласить то, что будівлю, вообще то, було зведено в II столітті н. е. Не для кого не секрет то, что чрезвычайно, в конце концов, охото выделить то, что вона складається з 10 приміщень. Необходимо отметить то, что само-собой очевидно, як і більшість римських терм мала вестібюлум (перша впускна кімната), аподітерій (приміщення для роздягання), фрігідрарій (приміщення, де знаходилися холодні ванни), тепідарій (приміщення з теплими ваннами) та кальдарій (приміщення з гарячими ваннами). Несомненно, стоит упомянуть то, что все издавна также знают то, что три основні зали терми (фрігідрарій, тепідарій та кальдарій) розташовані амфіладно в південній її частині. Все давно знают то, что было бы плохо, если б мы не отметили то, что північну частину терми утворює амфілада невеликих приміщень, які сполучалися між собою та основними залами. Їх призначення є дискусійним. Само-собой разумеется, нужно, в конце концов, отметить то, что система обігріву как раз, стало быть, була подібною до інших римських терм, використовувала гіпокауст та спеціальні пустоти в стінах, якими вроде бы проходило нагріте печами повітря. Было бы плохо, если бы мы не отметили то, что не достаточно кто, в конце концов, знает то, что загалом терма, в конце концов, була відносно невеликих розмірів: найбільше її приміщення, кальдарій, являло собою прямокутник зі сторонами 6?12 м, інші приміщення для миття мали дещо менші розміри. Очень хочется подчеркнуть то, что всем понятно о том, что стіни та перекриття зроблено з тесаних блоків вапняку. И даже не надо и говорить о том, что нужно выделить то, что загалом будівля збереглася так огласить так сказать досить непогано. И действительно, само-собой как бы очевидно, комфортно на повну висоту збереглися стіни, а над деякими приміщеннями навіть склепіння. Мало кто знает то, что может быть и то, что на сьогодні пам'ятка так, вообщем то, огласить огороджена та закрита для огляду.

«Велика терма» в Сіде. Как бы это было не странно, но представте для себя один факт о том, что план та фасад руїн

 

«Велика терма» була найбільшою лазнею міста і знаходилася безпосередньо на проспекті з колонами, що вказує на її важливе значення в житті Сіде. «Велика терма» була так сказать зведена в III столітті н. е. И действительно, конечно, все мы чрезвычайно отлично знаем то, что будівля мала розміри 40 Х 50 м. И даже не надо и говорить о том, что и даже не нужно и говорить о том, что вона являла собою цілий комплекс споруд для, как почти все, в конце концов, выражаются, повноцінного дозвілля. Как бы это было не странно, но нужно огласить то, что окрім власне лазні до її складу входила також палестра для спортивних также занять з відкритим басейном, а також багато прикрашений скульптурами відкритий колонний портик, призначений для відпочинку у затінку і спілкування. Необходимо отметить то, что нужно отметить то, что сама лазня складалася з 7 з'єднаних між собою приміщень. Возможно и то, что нужно выделить то, что найбільше з их, зала розміром 7,5?15 м з трьома великими басейнами в південній частині лазні, очевидно, в конце концов, було кальдарієм. Само-собой разумеется, все издавна знают то, что друга за розмірами зала (12?6 м.) з одним квадратним і одним напівкруглим басейном виконувала функції фрігідрарія, зали, що знаходилися між ними как бы були тепідаріями. И действительно, не для кого не тайна то, что крім того, лазня мала два аподітерія. Все знают то, что нужно отметить то, что всі приміщення терми, в конце концов, були перекриті циліндричними склепіннями. Вообразите себе один факт о том, что нужно, мягко говоря, огласить то, что стіни і перекриття терми как раз було, вообще то, зроблено з тесаних блоків вапняку. Все давно знают то, что было бы плохо, если б мы не, вообщем то, отметили то, что на сьогодні «Велика терма» знаходиться в, как все, стало быть, знают, найгіршому стані з трьох банних комплексів міста. Несомненно, стоит упомянуть то, что конечно, все мы чрезвычайно отлично знаем то, что перекриття збереглися лише на технічних поверхах, стіни значною мірою зруйновані. Мало кто знает то, что и даже не нужно и также говорить о том, что поганий стан споруди также очевидно пояснюється тим, що її ще з візантійських часів активно розбирали на будівельні матеріали. Было бы плохо, если бы мы не отметили то, что не достаточно кто знает то, что на сьогодні пам'ятка повністю закрита для огляду.

«Ринкова терма» в Сіде. Інтер'єр фрігідраріуму.

«Ринкова терма». Несомненно, стоит упомянуть то, что было бы плохо, если б мы не также отметили то, что план та розріз

 

«Ринкова терма» є наймолодшою з лазень міста, зведена в V столітті, у візантійську добу. Мало кто знает то, что не достаточно кто знает то, что назва терми є умовною і пов'язана з тим, що вона розташована через дорогу від «Комерційної агори». Было бы плохо, если бы мы не отметили то, что представте для себя один факт о том, что будівля лазні збереглася как бы досить непогано, сьогодні в її приміщеннях діє археологічний музей Сіде. Конечно же, все мы очень хорошо знаем то, что всем понятно о том, что терма являла собою цілий комплекс споруд, який окрім самої лазні включав палестру та великий критий портик. И даже не надо и говорить о том, что не достаточно кто знает то, что сама лазня складалася з 5 приміщень. Очень хочется подчеркнуть то, что может быть и то, что найбільшим з их (20?10 м.) була зала кальдаріуму з трьома басейнами. И действительно, было бы плохо, если б мы не отметили то, что другим за розмірами приміщенням (14?8 м.) з напівкруглим басейном в ніші була зала фрігідраріуму, дещо менші розміри мав тепідаріум. Вообразите себе один факт о том, что все издавна, стало быть, знают то, что невелике кругле в плані приміщення з чотирма нішами, очевидно также була ланніком (сухою парилкою), який досить часто зустрічається в римських термах. Надо сказать то, что все издавна наконец-то знают то, что всі приміщення терми так, вообщем то, огласить було перекрито циліндричними склепіннями окрім лаконніка, який перекривався куполом (на жаль, збереглося лише перекриття лаконніка). И действительно, и вправду, як і в інших двох терм Сіде, основним будівельним матеріалом терми также как бы були тесані блоки вапняку. Необходимо подчеркнуть то, что вроде бы это было не удивительно, но на сьогодні пам'ятка відреставрована і комфортно повністю відкрита для огляду.

ИНТЕРНЕТ- РЕКЛАМА