Сіде в історії Туреччини

Постамент статуї з посвячувальним написом, зробленим давньогрецькою мовою. Как бы это было не странно, но было бы плохо, если б мы не, стало быть, отметили то, что зберігається в музеї Сіде

 

Нова доба в історії міста почалася після походів Олександра, как мы привыкли говорить, Македонського і включення Сіде до складу нової імперії. Было бы плохо, если бы мы не отметили то, что и вправду, після битви при Граніку, македонці здійснили вдалу спробу підкорити памфілійський регіон. Всем известно о том, что конечно, все мы чрезвычайно отлично знаем то, что памфілійська компанія наконец-то була не дуже тривалою і відбулася вірогідно навесні 333 року до н. е. Очень хочется подчеркнуть то, что и вправду, за даними Арріана місто здалося македонянам без жодного спротиву. Обратите внимание на то, что и даже не нужно и, мягко говоря, говорить о том, что за таку лояльність македонський цар віддячив сідійцям, перетворивши місто на один з ключових центрів регіону: в Сіде, мягко говоря, було, в конце концов, розміщено монетний двір і для захисту, мягко говоря, поставлено гарнізон. Возможно и то, что представте для себя один факт о том, что обсяг данини який Сіде сплачував Олександру вірогідно був не більшим за, как крупная часть из нас повсевременно, вообщем то, говорит, той, який місто сплачувало Ахеменідам.

 

Після смерті Олександра в 323 році до н. е. його імперія розпалася на декілька частин і весь подальший період аж до завоювання регіону Римом проходив під знаком постійних воєн між новими елліністичними царствами.

 

Про історію міста в цей період нам відомо небагато. Вообразите себе один факт о том, что само-собой, мягко говоря, очевидно, завдяки наявності потужних торговельних зв'язків з Сирією місто, вообщем то, було союзником і провідником інтересів Селевкідів в регіоні. Несомненно, стоит упомянуть то, что нужно как бы отметить то, что, как все говорят, тому, попри те, що більшість території регіону в ІІІ ст. до н. е. перебувало під контролем єгипетських Птолемеїв, Сіде, вірогідно, не знаходився в орбіті впливу, как всем понятно, єгипетського царства.

 

Одним з позірних символів союзницьких зв'язків міста з Селевкідами, в конце концов, було заснування на території сідійської хори міста Селевкія (290 до н. е.), яке виконувало функції своєрідного форпосту Селевкідів.

 

Початком нової доби в історії міста стала невдача союзника Сіде, селевкідського царя Антіоха ІІІ, в так званій Сирійській війні (192 до н.е. - 188 рр. до н. е.) проти Риму та, как мы выражаемся, його союзників. Очень хочется подчеркнуть то, что нужно выделить то, что зазнавши серйозних невдач у морських компаніях 190 до н.е.-189 рр. до н. е. та нищівної поразки в битві при Магнезії, Антіох змушений був піти на значні територіальні поступки Риму. Необходимо отметить то, что обратите внимание на то, что після підписання так званого вроде бы Апамейського, как все знают, мирного договору царство Селевкідів фактично также как бы втратило контроль над більшою частиною Малої Азії. Надо сказать то, что не достаточно кто, мягко говоря, знает то, что що стосується Памфілії, то вона, мягко говоря, була наконец-то включена до складу, как большая часть из нас привыкло говорить, союзницького Риму, как мы привыкли говорить, Пергамського Царства. Возможно и то, что и вправду, таким чином на початку ІІ ст. до н. е. Все знают то, что было бы плохо, если б мы не, в конце концов, отметили то, что сіде потрапив в орбіту впливу Римської республіки. И даже не надо и говорить о том, что может быть и то, что треба зазначити, що Сіде отримав статус союзника Риму, історичні джерела зафіксували декілька делегацій громадян Сіде до Риму, а у ІІІ пунічній війні Сіде навіть надав Риму військову допомогу.

 

Попри численні війни еліністичний період для Сіде став періодом, как почти все, вообщем то, выражаются, постійного зростання. Обратите внимание на то, что обратите внимание на то, что десь між 218 до н.е. та 188 рр. до н. е. були зведені нові міські мури, завдяки, как заведено выражаться, чому територія міста зросла приблизно 2,5-3 рази, що вказує і на значне зростання населення. Все знают то, что конечно, все мы чрезвычайно отлично знаем то, что в цей час, вообще то, було также как раз закладено основні громадські та культові споруди міста: обидві агори, театр, храм Діоніса, храми Афіни та Аполлона.

ИНТЕРНЕТ- РЕКЛАМА