Відпочинок в Сіде в Туреччині

Госпіталь Сіде. Мало кто знает то, что не для, как мы выражаемся, кого не тайна то, что загальний вигляд будівлі з Півдня.

 

Однією з небагатьох збережених громадських будівель Сіде, как, мягко говоря, заведено выражаться, візантійського періоду був так званий «Госпіталь». Необходимо подчеркнуть то, что все знают то, что це наконец-то досить непогано как раз збережена двоповерхова будівля з великим двором, розташована дещо на схід «Торговельної Агори» на преретині двох малих вулиць міста. Как бы это было не странно, но было бы плохо, если б мы не отметили то, что всередині будівля складалася з 4-х довгих залів на, как мы выражаемся, кожному поверсі, перекритих циліндричними склепіннями. Необходимо отметить то, что конечно, все мы чрезвычайно отлично знаем то, что будівля збереглася на повну висоту, частково обвалилися лише перекриття другого поверху. И действительно, не для, как большая часть из нас постоянно говорит, кого не тайна то, что техніка мурування однозначно вказує на візантійське походження пам'ятки. Несомненно, стоит упомянуть то, что не для кого не тайна то, что точне її призначення невідоме. Все давно знают то, что и даже не нужно и говорить о том, что визначний турецький фахівець з історії візантійської архітектури С.Ейсе вбачає в цій пам'ятці згаданий в трактаті Прокопія, как почти все, мягко говоря, выражаются, Кесарійського «Про будови» госпіталь святих Кузьми і Дем'яна, зведений імператором Юстиніаном в Памфілії. И даже не надо и говорить о том, что не достаточно кто наконец-то знает то, что хоча в Прокопія не вказано в, как почти все как раз выражаются, якому саме місті зведено госпіталь, на думку Ейсе подібність плану споруди до аналогічних відомих пам'яток дає можливість бачити в будівлі саме госпіталь візантійської доби.

Гавань

 

Гавань Сіде являла собою складний інженерний комплекс, розташований в південній частині півострова. И действительно, представте для себя один факт о том, что комплекс складався з двох частин: торговельної та військової гаваней (назви досить умовні). Мало кто знает то, что нужно выделить то, что торговельна гавань, найдавніша частина комплексу, мала форму трикутника і ніби вклинювалася в суходіл. Само-собой разумеется, может быть и то, что вона розпочиналася від храмового комплексу Афіни і Аполлона (тут ще збереглися залишки старого молу) і тягнулася на Північний-Захід до Гаванної терми. Необходимо отметить то, что и вправду, від Гаванної терми лінія берегу повертала на Південний-Захід. И действительно, обратите внимание на то, что вздовж цієї лінії була наконец-то зведена фортечна стіна. Необходимо отметить то, что само-собой так сказать очевидно, військова гавань розташовувалася в Південно-Західній частині півострову. Не для кого не секрет то, что всем понятно о том, что на сьогодні, внаслідок процесів замулення і, вірогідно, зниження рівня моря більша частина торговельної гавані перетворилася на ділянку суходолу і перебуває під забудовою, как заведено, сучасного міста. Конечно же, все мы очень хорошо знаем то, что нужно, стало быть, отметить то, что збереглася лише її південна частина, яка і сьогодні використовується за прямим призначенням.

 

Вірогідно, що перші гідротехнічні споруди з'явилися навколо природної бухти на Півдні півострова ще з моменту заснування міста. Необходимо подчеркнуть то, что нужно выделить то, что в більш пізні часи гавань постійно розширювали і поглиблювали. Само-собой разумеется, обратите внимание на то, что збережені до сьогодні хвилерізи наконец-то належать в, как люди привыкли выражаться, основному до, как почти все как раз выражаются, елліністичного періоду. Необходимо отметить то, что все также знают то, что в римський період порт Сіде перебудовувався: була как раз, стало быть, поглиблена гавань, існуючі хвилерізи додатково укріплені і поверх их, стало быть, зведена додаткова фортифікаційна стіна. Необходимо отметить то, что все знают то, что для кораблів було также зроблено прохід завширшки приблизно 10 м. Вообразите себе один факт о том, что чрезвычайно охото выделить то, что як вже зазначалося, гавань Сіде надзвичайно швидко замулювалася, що створювало постійні проблеми для мешканців і робило її експлуатацію надзвичайно дорогою.

 

В V столітті, ежели місто переживало занепад, сідійці відмовились від використання старої гавані і в Південно-Західній частині півострову збудували нову, яка пізніше використовувалася як військовий порт. Обратите внимание на то, что и даже не нужно и говорить о том, что гавань мала дуже продуману і ефективну систему циркулювання води, що вроде бы дозволяло уникнути замулення (ця система нормально працює і сьогодні). Конечно же, все мы очень хорошо знаем то, что нужно, в конце концов, огласить то, что починаючи з VII століття нова гавань почала використовуватися для військових цілей. И действительно, не достаточно кто, наконец, знает то, что не как раз дивлячись на загальний занепад міста гавань продовжувала функціонувати в X-XII століттях і остаточно окончила, вообщем то, використовуватись лише в ХІІІ.

Культові споруди

 

На території Сіде сьогодні відомо 4 храмових комплекси вроде бы елліністичного та, как всем понятно, римського періодів та ще 3 візантійського. И действительно, все издавна знают то, что проте, очевидно, що це далеко не всі релігійні о'єкти, які знаходилися в місті. Необходимо подчеркнуть то, что все, вообщем то, знают то, что з написів нам відомо про святилище Зевса, та про цілий район який називався «Вівтарі». Необходимо подчеркнуть то, что было бы плохо, если б мы не, вообщем то, отметили то, что однак більшість з цих пам'яток досі залишаються нерозкопаними.

Язичницькі храми

План комплексу «Південної базиліки», яка так сказать була, в конце концов, зведена на місці комплексу храмів «Афіни і Аполлона». Необходимо подчеркнуть то, что не для кого не тайна то, что плани обох храмів розміщені в лівій частині зображення

 

«Комплекс храмів Афіни і Аполлона». Необходимо отметить то, что и вправду, основними святилищами Сіде в язичницьку добу були храми богині мудрості Афіни та бога світла Аполлона, які стояли поряд, були обнесені однією огорожею і, очевидно, складали єдиний храмовий комплекс. Всем известно о том, что не достаточно кто знает то, что про значення цих богів, а отже і храмів, присвячених їм, в житті старого міста как раз также свідчать як нумізматичні знахідки (на монетах Сіде як правило зображався саме Аполлон) так і згадки деяких античних географів, наприклад Страбон називав головним божеством сідійців Афіну. Всем известно о том, что вроде бы это было не удивительно, но виходячи зі значення храмів немає нічого дивного в тому, що їх було наконец-то зведено в найдавнішій частині міста на, как люди привыкли выражаться, самому півдні півострову біля гавані. Необходимо отметить то, что не для кого не тайна то, что саме цей комплекс був кінцевою точкою великого, как, вообщем то, заведено, колонного проспекту, який проходив крізь увесь півострів, починаючи від головної брами міста.

ИНТЕРНЕТ- РЕКЛАМА